LEMAR Sp.j. - wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie


Rekuperatory

Oferowane przez nas urządzenia renomowanych firm Systemair, Daikin oraz Ventia  służą do kontrolowanej wymiany powietrza w pomieszczeniach, z jednoczesnym oczyszczeniem i ogrzaniem powietrza zewnętrznego, poprzez odzysk ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego na zewnątrz. Ideą stosowania tych urządzeń jest stworzenie zdrowych i komfortowych warunków w pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zużywanej energii. Szeroki asortyment oferowanych urządzeń i akcesoriów, pozwala na stworzenie kompleksowych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i warunków klienta.

 

 

Zalety systemów wentylacyjnych z rekuperatorami:

  • większy komfort w pomieszczeniach poprzez nawiewanie świeżego, oczyszczonego i podgrzanego powietrza,
  • odzysk ciepła z powietrza wywiewanego z budynku (oszczędność energii),
  • funkcja chłodzenia gdy temperatura zewnętrzna jest niższa od wewnętrznej (np. w nocy),
  • niezależna regulacja obrotów wentylatora nawiewnego i wywiewnego (umożliwia to pracę centrali przy podciśnieniu lub nadciśnieniu),
  • zapobieganie wykraplaniu się pary wodnej na oknach,
  • zapobieganie powstawaniu i rozwojowi grzybów,
  • mniejsze ryzyko zachorowania na astmę i alergię,
  • obniżenie koncentracji organicznych rozpuszczalników występujących w materiałach budowlanych,
  • redukcja kurzu i zanieczyszczeń w pomieszczeniach,
  • zmniejszenie natężenia hałasu zewnętrznego w domu (zamknięte okna w trakcie wentylacji).


Centrale wentylacyjne typu VX/VR/VTC firmy Systemair z wymiennikiem krzyżowym, rotacyjnym lub przeciwprądowym

Kilkanaście oferowanych modeli central VX/VR/VTC charakteryzuje się zwartą budową i różnorodnymi wykonaniami. W oferowanych urządzeniach firmy Systemair istnieje możliwość zabudowy elektrycznych nagrzewnic dogrzewających powietrze nawiewane do pomieszczeń. Sprawność zastosowanych w centralach wymienników ciepła wynosi 60-90%. Centrale VX/VR/VTC posiadają skuteczne filtry powietrza klasy EU7 oraz kompletną automatykę. Wydajności central VX/VR/VTC mieszczą się w zakresie od 100 do 800 m3/h.

 

 


Centrale wentylacyjne typu VAM/VKM firmy Daikin z wymiennikiem krzyżowym

Kompaktowe modele central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła i wilgoci (dla typu VKM) z powietrza wywiewanego. Najwyższej jakości urządzenia idealne dla wentylacji mieszkań, domów i pomieszczeń użytkowych. Produkowane przez firmę Daikin centrale, wyposażone są w sterowniki cyfrowe i uzyskują sprawność do 70%. Centrale VAM posiadają wydajność od 150 do 2000 m3/h, natomiast VKM od 440 do 950 m3/h. W centralach typu VAM/VKM powietrze nawiewane i wywiewane filtrowane jest przez zmywalne filtry, co obniża koszty ich eksploatacji. Centrale posiadają możliwość chłodzenia lub grzania, natomiast urządzenia w wersji GBM, dodatkowo również nawilżania.

 Aktualna oferta produktów, cenniki, nowości, promocje: www.lemar24.pl


Wyszukiwarka
fraza
Szybki kontakt
kontakt
LEMAR
42 - 672 Wieszowa
ul. Bytomska 18
tel: 32 376-21-95
32 376-22-06
fax: 32 376-21-96